Revitalizace panelových a rodinných domů

Podívejte se na časosběrné video z revitalizace bytového domu na ul. Nám. Václava Vacka 1668/15 Ostrava-Poruba

Okna a dveře z plastu

Dodáváme okna vyráběná v České republice s profily tříd A dle ČSN EN 12608. Tloušťka vnějších stěn je minimálně 3mm. Okna jsou na přání investora osazeny izolačními trojsky/ dvojskly, standardně s teplým plastovým rámečkem Ug = 1,2 – 0,5 W/m2K. Pozinkovaná ocelová armatura zajišťuje pevnost a stabilitu po obvodu celého křídla a rámu. Okna jsou osazena kováním SIEGENIA-AUBI či MACO, standardně s mikroventilací a bezpečnostními body. Ideální rám pro revitalizace s výškou 85 mm umožňuje bezproblémové zateplení vnější špalety o tloušťce 20 – 40 mm, čímž se dosáhne příznivé šířky připojovací spáry odpovídající správným technologickým postupům. Pětikomorový systém s dorazovým těsněním nabízí dlouhodobě ty nejlepší tepelně a zvukově-izolační vlastnosti. Nový šestikomorový systém se stavební hloubkou 70 mm nabízí dlouhodobě výborné tepelně a zvukově-izolační vlastnosti. Systém s dorazovým těsněním nabízíme ve tvarových variantách STANDARD s rovným křídlem a ELEGANT s předsazeným křídlem, které zároveň plní funkci “okapničky”.

Okna a dveře z hliníku

Vstupní portály bytových domů doporučujeme řešit výrobky z hliníkových profilů s přerušeným tepelným mostem. Kvalitní hliníkové profily dosahují špičkových teplotních parametrů. Vysoká pevnost profilů umožňuje výrobu konstrukcí velkých rozměrů a hmotností odolných vůči vloupání. Možnosti zasklení jsou podobné jako u PVC oken- trojsklo/dvojsklo, případně HPL deskami. Samostatnou kapitolou jsou otvorové výplně novostaveb, kde s ohledem na vynikající tepelně-izolační vlastnosti a velkou pevnost profilů umožňují konstrukci odolávat proti vloupání. Hliníková okna a dveře dodáváme v široké škále odstínů RAL.

riokna_salamander_streamline_elegant
riokna_salamander_streamline_revital
riokna_salamander_streamline_elegant_renovacni_60mm
riokna_salamander_streamline_elegant7
images (1)
download
images

Ploché střechy

Provádíme rekonstrukce všech typů střech na bytových a rodinných domech, objektech občanské vybavenosti a komerčních nemovitostech. Hydroizolace plochých střech realizujeme převážně fóliovými systémy tloušťky 1,2 – 2mm, ale nabízíme i variantu asfaltových modifikovaných pásů. Našimi hlavními dodavateli fólií jsou Firestone a Rhenofol. Tyto fólie vynikají svými dilatačními vlastnostmi a možností kvalitního zpracování detailů. Životnost těchto plochých střech se počítá v řádu desítek let. Při rekonstrukci většiny stávajících plochých střech není zapotřebí odstraňovat původní souvrství a odpadá tak problém s finančně náročnou likvidací nebezpečného odpadu. Další důležitou oblastí hydroizolací plochých střech jsou asfaltové pásy. Na plochých střechách se nejčastěji uplatňují vrstvy z více natavitelných pásů vyrobených z asfaltu modifikovaného elastomerem SBS, popřípadě z oxidovaného asfaltu. Modifikované pásy vyráběné ze směsi asfaltu a kaučuku dosahují vysoké průtažnosti a vrchní křemičitý posyp je velmi dobře chrání před UV zářením. Nejpoužívanější izolanty plochých střech jsou desky z expandovaného polystyrenu EPS 100S nebo EPS 150S, případně desky z minerální vaty.

Šikmé střechy

Izolace šikmých střech se skládanými krytinami, plechem, asfaltovým šindelem a pásy řešíme vždy jako větrané střechy dvouplášťové nebo tříplášťové s větráním pod krytinou. Minimální průběžná větrací mezera je dána sklonem a délkou střechy. Další možností je zateplení nadkrokevní izolací. Jedná se o sofistikovaný systém na bázi polyuretačních desek. Hlavní výhodou tohoto systému je, že se nezmenší obytný prostor v podkroví. Našim hlavním dodavatelem uceleného systému nadkrokevní izolace je firma Bauder. Tepelně-izolační vrstvy v šikmé střeše je nutné chránit proti zatečení dešťovou vodou při poruše krytiny a kondenzační vlhkosti vznikající při pronikání teplého vzduchu z interiéru. Na straně interiéru vždy používáme parozábranu, která je celoplošně napnuta pod krokvemi a ve spojích slepena páskou. Izolujeme rovněž podlahy sedlových střech volně loženou minerální vatou nebo foukanou izolací.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
IMG_0266
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Strb_326_4
Strb_326_11
Strb_326_12
Strb_326_14

Fasáda

Provádíme certifikovaný zateplovací systém (ETICS) ke zlepšení tepelné ochrany stávajících budov a novostaveb. Zateplením fasády vašeho domu docílíte nejen úspory nákladů na vytápění, ale také účinně zabráníte přehřívání konstrukce v letních měsících a tím docílíte stabilního vnitřního klimatu po většinu roku. Vhodným a správně provedeným zateplením fasády můžete docílit až 30% úspory nákladů, což je při stále zvyšujících se cenách energií nezanedbatelné. Zateplení fasády můžete provést prakticky dvěma způsoby. Jedním je tzv. kontaktní zateplení fasády, a druhým je pak provětrávaná fasáda. Častěji používanou je kontaktní zateplení fasády a to z důvodu vyšší účinnosti a tím i rychlejší návratnosti vložených investic. Mezi nejpoužívanější izolanty patří desky z expandovaného polystyrénu EPS 70F, EPS 70F s příměsí grafitu, desky z minerální vaty s podélným nebo kolmým vláknem a fenolické desky. Našimi hlavními dodavateli zateplovacích systémů jsou přední světoví výrobci Baumit, Caparol, Weber-Terranova a STO.

rez_mineralrez_vario


  1. lepící hmota
  2. izolace – EPS/MV/PUR + kotvení
  3. armovací vrstva
  4. armovací síťovina
  5. penetrace
  6. povrchová úprava

Balkóny a lodžie

Provádíme kompletní rekonstrukce balkónů a lodžií. Právě tyto stavební prvky jsou nejvíce zatěžovány a patří mezi nejvíce degradované části staveb. Při opravách se nejčastěji setkáváme s porušenou či nefunkční hydroizolací, zkorodovaným zábradlím a klempířskými prvky, staticky narušenou konstrukcí a s tím související sníženou bezpečností. V neposlední řadě představuje většina vystouplých předsazených konstrukcí tepelný most. Ideální způsob opravy balkónů a lodžií je výměna nášlapných vrstev, sanace a zateplení všech vystouplých konstrukcí, dodávka a montáž nového ocelového nebo hliníkového zábradlí s možností dodatečného zasklení.

IMG_0582
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
P1110988
Strb_347_14
čerpání betonové směsi pumpou na beton
čerpání betonové směsi pumpou na beton
čerpání betonové směsi pumpou na beton
čerpání betonové směsi pumpou na beton

Hydroizolace spodní stavby

Při rekonstrukci nemovitosti je velmi důležité posoudit stav a funkčnost izolace spodní stavby. Je potřeba si uvědomit, že investice do zateplení a rekonstrukce vnitřní části domu má smysl pouze v případě, že je hydroizolace spodní stavby funkční. Jsme schopni posoudit a měřením zjistit množství vlhkosti v konstrukci spodní stavby a navrhnout účinné řešení. Mezi nejčastěji používané způsoby hydroizolace spodní stavby, samozřejmě spolu s nezbytným výkopem a pokládkou drenážního potrubí, je izolace svislého vnějšího zdiva asfaltovými modifikovanými pásy, stěrkovou hydroizolací a ochrannými souvrstvími z geotextilní tkaniny a nopové fólie. Po dokončení hydroizolace provádíme terénní úpravy a pokládku nových chodníků a dlažeb.

777
7777
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
77
IMG_0221
IMG_0295
IMG_0382
IMG_0625

Výstavba betonových lodžií

Realizujeme výstavbu prefabrikovaných lodžií pro panelové i cihlové domy včetně realizací na domy, u kterých lodžie nebo balkóny původně nebyly. Montáž provádíme s využitím vlastní stavební mechanizace, která nám umožňuje dynamicky stavět a udržovat vysokou kvalitu montážních prací.
Tento typ lodžie jsme schopni namontovat i na domy se zateplenou fasádou na míru provedeným výřezem a následnou úpravou zateplovacího systému. Při zateplení pláště domu navíc dochází ke snížení užitné plochy stávajícího balkónu. Nové lodžie naopak umožňují zvětšení ve standardu na 5,2 m2 a to je ve většině případů více jak dvojnásobek. Lodžie je možné namontovat na panelové i cihlové domy, na kterých dnes ještě žádné balkony nejsou. V podokenním prostoru dojde k vytvoření stavebního otvoru a vsazení balkonových dveří. Nové lodžie výrazně zvýší uživatelský komfort i hodnotu bytu. Zábradlí je buď celobetonové, ocelové nebo hliníkové s povrchovou úpravou všech odstínů RAL. U kovových konstrukcí používáme výplně z bezpečnostního skla s čirou či neprůhlednou výplní nebo HPL desek.

demontáž původních balkonuvýstavba lodžiívěšení lodžií

Znojmo
znojmo
Demontáž původních balkónů
Revitalizace bytového domu ve Znojmě
Revitalizace bytového domu ve Znojmě
Vykrojené bočnice
Revitalizace bytového domu ve Znojmě
Pravoúhlá varianta

Zavěšené hliníkové balkóny

Montujeme bezúdržbové hliníkové balkóny i na domy, kde žádné balkóny nikdy nebyly. Autojeřáb Liebherr LTM 1030

Ve spolupráci se statikem navrhneme ideální rozměr balkónu a jeho způsob ukotvení. Tyto balkóny jsou vhodné pro všechny typy domů.

IMG_5932
IMG_5792
IMG_5939
IMG_5790

Poptejte nás!

Fields marked with an * are required

|