Nové lodžie

Výroba prefabrikovaných lodžií

Našim dodavatelem je ŽPSV a.s. společnost s více než šedesátiletou historií. Je jedním z největších dodavatelů betonových výrobků pro stavebnictví se zaměřením na dopravní (železniční, silniční) a pozemní stavby včetně revitalizace panelových domů, výstavby průmyslových a obchodních center, ekologických staveb. Prefabrikáty pro balkony a lodžie jsou vyráběny z betonu optimálního složení, zajišťující spolehlivé splnění požadovaných parametrů betonu s přihlédnutím k podmínkám betonáže, konstrukce, dopravy, klimatických vlivů, ošetřování apod. Základní materiály (cement, kamenivo, přísady, příměsi a voda), jejich množství potřebné pro výrobu čerstvého betonu a jejich vlastnosti jsou uvedeny v platné průkazní zkoušce betonu. Prefabrikáty pro balkony a lodžie jsou vyrobeny z betonu pevnostní třídy C35 /45 pro třídu prostředí XF1 (na základě projektové dokumentace lze změnit pevnostní třídu i třídu prostředí).

Montáž lodžií provádíme s využitím vlastní techniky a proškoleného personálu

Moderní autojeřáb Liebherr LTM 1030 s nosností 35 tun je vhodný pro provádění jeřábnických prací jak ve městech, tak v náročnějších terénech díky terénnímu podvozku, který má náhon 4x4x4. Autojeřáb disponuje zdvihem do výšky 47 metrů s využitím prodlouženého ramene a bez prodloužení 32 metrů. Dalším autojeřábem je Tatra AD 20.2 je určený pro stavební a montážní práce i v těžkém terénu. Autojeřáb je vybaven hydraulikou DANFOSS s joysticky, disponuje zdivem do výšky 28 metrů s využitím výložníku s nástavcem  a bez prodloužení 20 metrů.

Tvary lodžií

Rozměry betonových lodžií odpovídají modulovým rozměrům panelových domů a kopírují nosné panely uvnitř stávajícího domu. Nejčastějším rozměrem modulu je 3,6 x 2,8m. Na přání zákazníka umíme namontovat i atypické rozměry lodžií a to do maximální šíře 4,2m. Hloubka lodžií je 1,45m. Bočnice lodžií mohou být plné, nebo vykrojené. Stávající lodžie na domech umíme prodlužovat.

Lomená podesta, betonové zábradlí, alu vista
Lomená podesta, AL zábradlí, alu vista otevřená
Obdélníková podesta, betonové zábradlí
Obdélníková podesta, AL zábradlí
Obdélníková podesta, betonové zábradlí, vykrojená žiletka
Obdélníková podesta, AL zábradlí, vykrojená žiletka

Postup výstavby

demontáž balkónů
demontáž původních balkonu
věšení lodžií
věšení lodžií
Demontáž původních balkónů
jeřáb
Demontáž původních balkónů
Demontáž původních balkónů
Vykrojené bočnice
Revitalizace bytového domu ve Znojmě
Nové lodžie
původní stav domu
Pravoúhlá varianta
Nové lodžie
detail oplechování
detail stříšky
Demontáž původních balkónů
zakládací patky pro nové lodžie
Montáž lodžií
Nové lodžie
IMG_20160113_144814
hdr
20160317_085617
20160317_085750

Nové lodžie i na zateplený dům

Nové lodžie jsme schopni namontovat i na domy se zateplenou fasádou na míru provedeným výřezem a následnou úpravou zateplovacího systému. Do tohoto výřezu vsuneme betonové díly nové lodžie a vzniklou mezeru znovu vyplníme izolačním materiálem. Tyto místa jsou následně překryty oplechováním v barevném odstínu fasády.

lodžie na zateplený dům
lodžie na zateplený dům
lodžie na zateplený dům
Lodžie na zateplený dům
lodžie na zateplený dům
Lodžie na zateplený dům
Lodžie na zateplený dům
Výstavba
20160324_110341
20160324_110243

Výměna okna za balkónové dveře

Nové lodžie instalujeme i na místa, která nebyla opatřena balkónovou sestavou nebo francouzskými dveřmi. Původní okna demontujeme a vyřežeme prostor pro nové dveře. V případě, že se v místě výřezu nachází radiátor nebo topné těleso, dojde k úpravě rozvodů a posunutí topného tělesa. Tyto stavební úpravy provádíme do všech typů obvodových konstrukcí.

původní okno
výřez
vybourané zdi pro balkonové dveře
Nová balkónová sestava
hdr
20160202_082824
20160202_081417
20160205_090110

Prodloužení stávajících lodžií

Úprava podlahy na přání zákazníka

NÁTĚR PODLAHY

Nátěr

KAMENNÝ KOBEREC

KAMENNÝ KOBEREC

kamenńý koberec

DLAŽBA

dlažba

Přerušení tepelného mostu

Nové lodžie jsou po celé délce dilatovány od obvodového pláště 5-8 cm mezerou v závislosti na nerovnosti objektu. Tato mezera je při montáži kontaktního zateplovacího systému vyplněna izolantem a překryta zateplovacím systémem.

Nová lodžie tak nevytváří na rozdíl od stávajících konstrukcí tepelný most a stačí ji pouze opatřit nátěrem dle barevného řešení.

dilatace od obvodového pláště
dilatace lodžií

Vše za vás vyřídíme

Montáž nových lodžií se neobejde bez stavebního povolení. Zajistíme vám projektovou dokumentaci včetně statického posouzení, konstrukční řešení a vyřídíme stavební povolení.

pohled
projekt
projekt
projekt

Kde nemůže lodžie pověsíme balkón

Montujeme bezúdržbové hliníkové balkóny i na domy, kde žádné balkóny nikdy nebyly. Autojeřáb Liebherr LTM 1030 Ve spolupráci se statikem navrhneme ideální rozměr balkónu a jeho způsob ukotvení. Tyto balkóny jsou vhodné pro všechny typy domů.

IMG_5932
IMG_5792
IMG_5939
IMG_5790

Poptejte nás!

Fields marked with an * are required

|